2019. február 25., hétfő
2019. február 17., vasárnap
Tájékoztató a 2019/2020-as tanévre vonatkozó hit-és erkölcstan oktatással kapcsolatban
Tisztelt Szülők!
Tájékoztatom Önöket, hogy a 2019/2020-as tanévre vonatkozó
hit-és erkölcstan oktatással kapcsolatos tájékoztató
2019. március 4-én 15 órakor lesz, az egyházak képviselőinek részvételével.
hit-és erkölcstan oktatással kapcsolatos tájékoztató
2019. március 4-én 15 órakor lesz, az egyházak képviselőinek részvételével.
Némethné Varga Ibolya
Intézményvezető
2019. február 14., csütörtök
2019. január 14., hétfő
Gondolatok...a Jótékonysági rendezvény után...
Szülői vélemények a karácsonyi jótékonysági rendezvényünkről:
"Szívből gratulálunk a színvonalas előadáshoz. Fantasztikus volt. Mi is áldott, békés boldog karácsonyi ünnepeket kívánunk az iskola minden dolgozójának." (Benkőné Laky Júlia)
"Tényleg fantasztikus előadás volt!!! Boldog Áldott Ünnepeket Kívánunk!!!!!"
(Turbucz Gergelyné)
"Nem tudom eléggé megköszönni a tegnapi élményt! Igazi Karácsonyt varázsoltatok! Békés ünnepeket kívánunk!" (Győriné Tóth Beatrix)
"Én is GRATULÁLOK a műsorhoz! Nagyon szép volt! Békés Boldog Karácsonyt Kívánok!!" (Domak Irén)
Tanári vélemény:
Kedves Angyalok! Megpróbálom néhány mondatban leírni a tegnapi nappal kapcsolatos gondolataimat, ami nem lesz könnyű! El sem tudjátok képzelni, milyen nagy öröm számunkra, hogy a gyerekünk ebbe az iskolába járhat, hogy ilyen szenzációs pedagógusok veszik körül. Időt, energiát nem kímélve, időről időre, jobbnál jobb produkciókkal állítjátok őket színpadra, ami Nekik igazán nagy boldogságot okoz. Elég volt tegnap Máriára ránézni, az ő boldogságtól sugárzó arca mindent elmondott a gyerekek érzéseiről. Igazából nem is tudom, hogy honnan merítitek a sok energiát, amit egy ilyen volumenű műsor megkíván. A tegnapi napot kellett volna látnia a minősítő csapatnak is, hiszen abban minden benne volt, amit mi szülők elmondtunk Rólatok és az iskoláról. Azt gondolom, hogy a tegnapi napon, profi szervezésű, flottul lebonyolított műsort láttunk és sírtunk végig. Száz szónak is egy a vége: Hálásan köszönjük Nektek mindazt, amit a gyerekeinkért tesztek! Áldott, békés, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánunk Nektek és az Iskola minden dolgozójának! (Ladányiné Kovács Györgyi)
"Köszönjük szépen! Nagyon jól esik a pozitív visszajelzés!
Különleges érzés visszagondolni erre a hosszú készülődésre, olyan sok idő telt el és ugyan elfáradtunk, ez kétségtelen, de hát megérte, nem kérdés! A gyerekek szeretete, odaadása, szorgalma és az, hogy együtt, közösen alkottunk valamit, ami ennyire szíven talált mindenkit, csodálatos érzés. Igazi karácsonyi csoda ez most az én szívemben is! Békés, boldog karácsonyt kívánok!" (Sáfrány Flóra)
Különleges érzés visszagondolni erre a hosszú készülődésre, olyan sok idő telt el és ugyan elfáradtunk, ez kétségtelen, de hát megérte, nem kérdés! A gyerekek szeretete, odaadása, szorgalma és az, hogy együtt, közösen alkottunk valamit, ami ennyire szíven talált mindenkit, csodálatos érzés. Igazi karácsonyi csoda ez most az én szívemben is! Békés, boldog karácsonyt kívánok!" (Sáfrány Flóra)2019. január 10., csütörtök
2019. január 6., vasárnap
Karácsonyi jótékonysági rendezvény a Zrínyi Gimnáziummal való együttműködésben
Az "Adj egy ötöst!" pályázat keretében, 2018. december 19-én, jótékonysági karácsonyi műsort szerveztünk a Budapest X. Kerületi Zrínyi Miklós Gimnáziummal együttműködve. A program helyszíne a az Újhegyi Közösségi Ház volt.
A jótékonysági rendezvény ötlete a gimnázium pályázatban részt vevő pedagógusaitól és tanulóitól származott és Edényi László intézményvezető maximális támogatásával valósult meg.
Az eseménynek több célja is volt. Egyrészt adományok gyűjtése annak érdekében, hogy az intézményünkbe járó gyermekek egy igazi játszótéren játszhassanak, fejlődhessenek. Másrészt szerettük volna megmutatni, hogy a sérült gyermekek is értékesek, és ők maguk is képesek értéket alkotni, lelkesen, aktívan tevékenykedni és olyan alkotásokat létrehozni, amelyekben mások is örömüket lelhetik.
Intézményünk tevékenységének legfontosabb célja, hogy a sérült gyermekeket olyan képességek, készségek birtokába juttassuk, melyek alkalmassá teszik őket a társadalomba való minél teljesebb beilleszkedésre. Ehhez azonban szükséges a sérültek társadalmi elfogadásának, befogadásának erősítése is.
Ezért örültünk nagyon a Zrínyi Gimnázium kezdeményezésének, melynek keretében fiataljaink közös programokon, tevékenységekben vehettek részt ép középiskolás diákokkal. Hisszük ugyanis, az elfogadáshoz, befogadáshoz a megismerésen keresztül vezet az út. Ennek az útnak a végére pedig akkor érünk, amikor a fogyatékosság nem, mint egyetlen, legfontosabb, determináló tulajdonság jelenik meg, hanem a társadalom észreveszi és belátja, hogy a fogyatékosság a személyiségnek csak egyetlen aspektusa, amely mellett számtalan érték is megjelenik minden egyes gyermekben.
A rendezvényen bemutatott műsorszámokkal ezeket az értékeket kívántuk megmutatni.
A meghívott vendégeknek, szülőknek, támogatóknak 7 műsorszámmal kedveskedtünk.
A
tanulásban akadályozottak felső tagozata egy énekes produkcióval nyitotta meg a
műsort.
|
Vidó
Levente 7. évfolyamos tanuló Farkas
Éva: Mi a boldogság? című versét szavalta el.
|
![]() |
Az Ulwilla- Gém zenekar karácsonyi dallamokat szólaltatott meg.
|
![]() |
A
tanulásban akadályozottak általános iskolájának 2. osztályos tanulói
Zelk
Zoltán: A három nyulak című meséjével csalt mosolyt a nézők arcára.
|
Aretha Franklin: Say a Little Prayer For you,
és Demján Ferenc Legyen ünnep című dalát Léko Stefánia, Seres Kitti adta elő.
Gitáron kísért: Usztics Péter
|
![]() |
A műsort
a két intézmény közösen készített karácsonyi műsora zárta, melynek alapja a
Ghymes zeneker Mendica című albuma volt
|
A műsort Várkonyi Attila (Dj.
Dominique) vezette
|
A műsorszámokat a közönség nagy örömmel, lelkesedéssel fogadta és vastapssal jutalmazta.
Bízom benne, hogy az Adj egy Ötöst pályázatban való együttműködéssel és ezzel a rendezvénnyel, a megismeréshez, elfogadáshoz vezető út egy újabb állomásához érkeztünk el. Tettünk egy újabb lépést afelé, hogy a sérült gyermekek, felnőttek nem elkülönítve, megbélyegezve, hanem toleráns légkörben, bátorítva, dicsérve, megerősítve, biztonságban élhessenek a világban. Egy harmonikus és kiteljesedett élet megteremtésének egyik nagyon fontos előfeltétele ugyanis önmagunk értékességének a megtapasztalása a hibáinkkal és gyengeségeinkkel együtt. Egy olyan ember, aki értékesnek érzi magát, sokkal magabiztosabban mer előre lépni az életében, nem teszi a külső környezetétől függővé azt, hogy ő mire képes az életben és bátorsága lesz megvalósítani az álmait.
A mi gyermekeink álma egy játszótér. Köszönjük, hogy részvételükkel, adományaikkal lehetőséget adnak számunkra ezt az álmot valóra váltani!
Ezúton szeretném minden tanulónak megköszönni a szorgalmas, szívvel-lélekkel történő felkészülést, a szívmelengetően gyönyörű előadásokat! Kollégáimnak és a Zrínyi Miklós Gimnázium két pedagógusának köszönöm az elhivatott fáradhatatlan, odaadó, kitartó munkát és azt a sok szeretetet, mellyel felkészítették a gyerekeket! Edényi László Intézményvezető Úrnak köszönöm a sok-sok segítséget, a támogatást!
Köszönöm a Zrínyi Miklós Gimnázium hangszeres és énekes produkcióinak előadóinak a közreműködést!
Köszönöm Dj. Dominique fantasztikus humorral, empátiával és odaadással fűszerezett műsorvezetését!
Köszönöm szépen minden meghívott vendégünknek, a szülőknek, és a kollégáknak, hogy részvételükkel megtiszteltek bennünket!
Minden gyermekünk és kollégám nevében hálásan köszönöm az adományokat is! A rendezvény időpontjában a belépőjegyekből, a támogatói jegyekből és bankszámlára történt utalásokból több mint félmillió forint gyűlt össze.
A bankszámla 2019. január 15-én kerül lezárásra, eddig az időpontig további utalásokra is lehetőség nyílik.
Bankszámlaszám, amelyre a támogató összeg 2019. január 15-ig utalható:
11706023-21454813
Számlavezető:
Civil Ifjúsági Kör Kőbányáért GAMEGÉM
Némethné Varga Ibolya
intézményvezető
Télanyó látogatása
December 7-én, pénteken meglátogatta iskolánkat Télanyó. Ez egy rendhagyó alkalom volt, hiszen legtöbbször Télapó szokott eljönni hozzánk, de ebben az évben másként történt. Szegény Télapónak annyi dolga volt, hogy nem végzett időben. Sokáig törte fejét, s végül úgy döntött, hogy most feleségét, Télanyót küldi el hozzánk. Persze nem egyedül, hanem egy manócskával, két rénszarvassal és egy krampusszal!
Télapó nagyon figyelmes volt, minden gyermekről írt pár mondatot, melyben kitért arra, hogy a gyermekek miben ügyeskednek, s mi az, amit fejleszteniük, esetleg amin változtatniuk kellene. Legtöbbször a gyerekek is egyetértettek Télapó üzenetével, amit Télanyó felolvasott nekik.
Télapó küldöttsége az egész iskolát körbejárta, minden osztályt meglátogattak, akik kedvesen, dallal, kis ennivalóval várták őket. Örömteli pillanatokat éltek át a gyerekek, akik egytől-egyig Télanyó ölében ülve hallgatták meg Télapó üzenetét, s a végén csomagot is kaptak sok-sok édességgel, finomsággal megtöltve, aminek igazán örültek.
Reméljük, jövőre Télapó és Télanyó is eljön hozzánk! Mi szeretettel várjuk őket és kísérőiket!
Kovács Enikő, DÖK
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)








