2022. január 18., kedd

Szavalóverseny

Demeter Rikárdó Nikolasz 2. osztályos tanuló részt vett a Fővárosi Gyógypedagógiai Intézmények Szavalóversenyén, mely a vírushelyzet miatt online került megrendezésre. A verseny meghirdetője a III. Kerületi Szent Miklós Óvoda, Általános Iskola, EGYMI, Kollégium és Gyermekotthon, témája az „Álom” volt. Rikárdó Aranyosi Ervin: Álom-ajándék című versével bronz helyezést ért el. Gratulálunk Riki!



Bp. 2022.01.18.                                                                                          Villányi Kinga

2022. január 14., péntek

 

Februári hónapra készpénzes EBÉDBEFIZETÉS: 

2022. 01.19.(szerda) 10:00-16:00

Kedves Szülők! Gyermekük étkezését a járványügyi helyzetre való tekintettel lehetőleg utalásos módon szíveskedjenek rendezni!

Kérjük Önöket, hogy azok a szülők fizessenek készpénzes formában, akik semmiképpen nem tudják utalásos módon vagy csekken történő befizetéssel rendezni az étkezést!

Kizárólag védőmaszkban lehet befizetni az étkezést betartva a két méteres távolságot, valamint tünetek nélkül, láz, nátha és köhögés, illetve hasi panaszoktól mentesen, védettségi kártyával léphetnek az épületbe!

Az étkezés utalásos fizetési módon történő megrendelését a januári hónapra a gazdasagi@komplexegymi.hu

e-mail címen tudják igényelni az étkezési mód feltüntetésével legkésőbb 2022. 01. 18-ig /keddig/.

Csekkes fizetési módra is van lehetőség, amennyiben a fentiekben megjelölt e-mailcímre jelzik igényüket szintén 01. hó 18-ig.

E-mailt nem szükséges küldeni azon szülőknek, akik e-mail formájában korábban jelezték, hogy az idei tanévben végig utalással vagy csekken kívánják rendezni gyermekük étkezését! Ebben az esetben automatikusan kiadásra kerül az utalásos számla minden hónapban, legkésőbb 23-áig bezáróan!

Az étkezést nem lehetséges megrendelni, valamint az utalásos számlát kiállítani azon gyermekek részére, akiknél nem történt meg a január havi tartozás rendezése. A tartozást legkésőbb 01.17-ei napig legyenek szívesek rendezni!

 

2021. december 24., péntek

Karácsony

Az adventi időszak örömteli készülődéssel telt a 2. osztályban. Közösen készítettünk egy gyönyörű karácsonyfát, énekeltünk, verset tanultunk, zenét hallgattunk, ajándékot készítettünk a tanulás mellett. Hogy még meghittebb legyen a hangulat az osztályban, Laci bácsi és Szabi bácsi készítettek nekünk egy kandallót, amire Nóri néni varázsolt kedves kis zoknikat.

Békés Karácsonyi Ünnepeket kívánunk Mindenkinek!

                               Homolai Krisztina, Villányi Kinga




2021. december 9., csütörtök

 

Januári hónapra EBÉDBEFIZETÉS:

2021. 12.15.(szerda) 10:00-16:00

Kedves Szülők! Gyermekük étkezését a járványügyi helyzetre való tekintettel lehetőleg utalásos módon szíveskedjenek rendezni!

 Kérjük Önöket, hogy azok a szülők fizessenek készpénzes formában, akik semmiképpen nem tudják utalásos módon vagy csekken történő befizetéssel rendezni az étkezést!

Fontos információ, hogy ezen a napon lehet befizetni a téli szüneti ügyeleti napokra is az étkezést készpénzes formában!

Kizárólag védőmaszkban lehet befizetni az étkezést betartva a két méteres távolságot, valamint tünetek nélkül, láz, nátha és köhögés, illetve hasi panaszoktól mentesen, védettségi kártyával léphetnek az épületbe!

 Az étkezés utalásos fizetési módon történő megrendelését a januári hónapra a gazdasagi@komplexegymi.hu e-mail címen tudják igényelni az étkezési mód feltüntetésével legkésőbb 2021. 12. 10-ig /péntekig/.

Csekkes fizetési módra is van lehetőség, amennyiben a fentiekben megjelölt e-mailcímre jelzik igényüket szintén 12. hó 10-ig.

E-mailt nem szükséges küldeni azon szülőknek, akik e-mail formájában korábban jelezték, hogy az idei tanévben végig utalással vagy csekken kívánják rendezni gyermekük étkezését! Ebben az esetben automatikusan kiadásra kerül az utalásos számla minden hónapban, legkésőbb 23-áig bezáróan!

Az étkezést nem lehetséges megrendelni, valamint az utalásos számlát kiállítani azon gyermekek részére, akiknél nem történt meg a november havi tartozás rendezése. A tartozást legkésőbb 12.10-ei napig legyenek szívesek rendezni!

2021. november 19., péntek

Márton nap a Komplexben

 Márton nap a tanulásban akadályozottak alsó tagozatán

 

Iskolánkban már több éve hagyomány, hogy a Tours-i Szent Márton napját megünnepeljük.

Miért tartjuk fontosnak ennek a jeles napnak a megünneplését?

Mert a hagyomány szerint Márton álmában segítette Szent Istvánt és az országot. Mert Szent Márton lett Magyarország patrónusa. Mert régen is fontosnak tartották az emberek, hogy a jeles napokon elmenjenek egymáshoz, hogy jó szerencsét, békességet kívánjanak egymásnak.

Mert a fáklyás felvonulás Szent Márton emlékét őrzi és a jó cselekedeteket szimbolizáló fényt juttatja el az emberekhez.

Így ünnepeltünk:

A 2. osztály:




Az 1/1.osztály:



A 3. osztály gyermekei lúdtollal írtak:






Kukoricát morzsoltak:




Az 1/2. osztály:



Agyagból aranyos, igazi gyerekmunkák születtek.



2021. november 17., szerda

Diabétesz Világnapja

November 14-e a Diabétesz Világnapja. Intézményünkben az elmúlt években, és jelenleg is tanul 1-es típusú  diabétesszel élő tanuló. Az 1-es típusú diabétesz autoimmun betegség, ami a mai tudásunk szerint nem gyógyítható, de megfelelő terápiával (inzulin, kiszámolt szénhidráttartalmú étrend, testmozgás) a gyermekek teljes életet élhetnek. A Szurikáta Alapítvány egy pedagógusoknak szóló könyvet ajándékozott iskolánknak, amit könyvtárunkból minden kollégám kikölcsönözhet. Ezúton is köszönjük!

Villányi Kinga











2021. november 5., péntek

 Decemberi hónapra EBÉDBEFIZETÉS:

2021. 11.10.(szerda) 10:00-16:00

Kedves Szülők! Gyermekük étkezését a járványügyi helyzetre való tekintettel lehetőleg utalásos módon szíveskedjenek rendezni!

Kérjük Önöket, hogy azon szülők fizessenek készpénzes formában, akik nem tudják utalásos módon vagy csekken történő befizetéssel rendezni az étkezést!

Az étkezés utalásos fizetési módon történő megrendelését az decemberi hónapra a gazdasagi@komplexegymi.hu e-mail címen tudják igényelni az étkezési mód feltüntetésével legkésőbb 2021. 11. 19-ig /péntekig/.

Csekkes fizetési módra is van lehetőség, amennyiben a fentiekben megjelölt e-mailcímre jelzik igényüket legkésőbb 11. hó 19-ig. 

 

 E-mailt nem szükséges küldeni azon szülőknek, akik e-mail formájában korábban jelezték, hogy az idei tanévben végig utalással vagy csekken kívánják rendezni gyermekük étkezését! Ebben az esetben automatikusan kiadásra kerül az utalásos számla minden hónapban, legkésőbb 23-áig bezáróan!

 Az étkezési nyilatkozatok kitöltése kötelező a kedvezmények igénybevételéhez, aki még nem töltötte ki, kérjük sürgősen tegye meg, mely nyomtatványokat a portán lehet kérni!

 

A járványügyi helyzetre való tekintettel az étkezés készpénzes befizetésekor szeretnénk kérni a védőmaszk viseletét!

 

KEDVES SZÜLŐK!  FONTOS INFORMÁCIÓ!

 

Ha van olyan szülő, aki még nem rendezte gyermeke november havi étkezési összegének utalását, részükre nem tudom megrendelni a december havi étkezést, illetve kiállítani december havi számlát. A hátralék befizetését legkésőbb 11.09-ig /keddig/ legyenek szívesek rendezni!