A hosszú, hideg, sötét téli hónapok után a tavasz új életet lehel a természetbe. A nappalok hosszabbodnak, kinyílnak az első virágok, a fák és bokrok új hajtásokat hoznak, és a téli álmukból ébredő állatok is előbújnak.
E havi cikkünket az újjáéledő természet, a semmihez sem hasonlítható pompás színek, virágillatok ihlették. Tavasz van. A nagy séták, kirándulások időszaka ez.
Cikkemben olyan helyeket szeretnék bemutatni, amelyek a szomszédos kerületben, illetve Kőbányán találhatók, és akár tömegközlekedési eszközzel is elérhetők. És néhány fontos szabályt is szeretnék leírni, hogy mi mindenre kell figyelni túrázásunk során.
A jelenlegi járványhelyzetben sokakban merül fel a kérdés: ugyan hová mehetnénk, ahol kevés ember van, és akár maszk nélkül is beszippanthatjuk a friss levegőt. Nos, van pár tippünk!
Fővárosunk 525 négyzetkilométere nem csupán urbánus értékeket, de természeti kincseket is rejt, amelyek nem csak a világviszonylatban is egyedülálló gyógyvizes barlangokat rejtik magukban, hanem csodálatos erdőket, mezőket, lápokat is, amelyek felfedezése során rácsodálkozhatunk a természet mélyről fakadó harmóniájára is.
Merzse-mocsár
A Merzse-dűlő Budapest XVII. kerületében, lakott területektől távol, a ferihegyi reptér, a rákosi vasúti pálya és az ecseri halmok közötti háromszög legmélyebb területén fekszik. A mocsár Rákosmente több településének része, valamint Ecser felől is megközelíthető. Rákoshegyről az Erdő utca, Rákoskeresztúrról, Rákoscsabáról és Rákosligetről az Összekötő utca, míg Rákoskertről a vasútállomás melletti földút vezet a védett terület felé. A leggyorsabban ez utóbbi felől érhető el, kb. 15 percnyi sétával a Ferihegynek tartó földúton. A 168-as busz Rákoshegy Ferihegyi út megállójától az Erdő utcán át fél- egy óra alatt teljesíthető a távolság.