2018. november 28., szerda

TÖK-PARTY

Őszi szünet előtt volt 3 nap, 
Amikor minden gyermek és felnőtt nagy kedvet kap. 
Díszítettünk osztályt és folyosót, 
Ötleteket gyártottunk, mindenki mosolygott. 
Készültek a boszik, tökök és szellemek, 
Rajzoltak, vágtak, ragasztottak az ügyes kis kezek.


Elérkezett Halloween, a vidám ünnep, 
Programok vártak ránk, amik rémisztőnek tűntek. 
Izgalmas álarcok, ruhák és jelmezek, 
Tudtuk, hogy ez a nap izgalmas lesz és szellemes!
Vetítésen is részt vettünk, 
A jó kedvért mindent megtettünk!
Állomások vártak a diákokra, 
Tanárok készültek a jó hangulatra!
Volt itt bőven zene - tánc,
Ropta minden kislány és kissrác.




Az arcfestés is sikeresnek bizonyult, 
A nagy nevetéstől a könny is kicsordult. 
Hangulatos arcok köszöntek vissza ránk, 
Elváltozott majdnem minden kisdiák. 
Készültek itt vámpírok, pókok és szellemek, 
De így is mindenki mindenkit szeretett!
Megfért itt a legkülönfélébb aranyos rém, 
Minden gyermek plusz ráadást kért!



Szorgalmasan főzték a varázsitalt, 
Reméltük, hogy a főzés mellett mindenki kitart!




Lehetett menni a boszi-jósdába,
Ahol sor került a sok igazságra!
Megtudták a diákok, hogy alakul majd a kis világuk!
Mi lesz velük, ha felnőnek, milyenek lesznek, ha felnőttek!
Kiderültek a szerelmek, volt is öröm, amin jót derültek.
Néha felütötte fejét a féltékenység, 
De a boszi elmondta, hogy semmi kétség, 
Ez a szerelemmel együtt jár,
Örüljön minden kis szerelmespár!
Beszéltünk a barátságról, tiszteletről, segítésről. 
Megjegyeztük, hogy nem szabad viselkedni ezek nélkül!
Szót fogadtak kicsik és nagyok,
Hiszen jó pár tanár tanácsot is kapott!
Nagyot néztek Ők is a boszira,
Amikor szembesültek mit mond a vén csoroszlya!
Van, aki férjhez fog még menni, 
Lesz, aki nagymama fog lenni!


Úgy gondoljuk így összegezve, 
Hogy szükség volt egy ilyen remek projektre!
Köszönjük hát Mindenkinek,
Hogy e napok felettébb vidáman teltek!
Várjuk majd a folytatást,
Ezt kívánja minden kisdiák!

Széll Csilla /  boszi /




Egy varázslatos őszi nap

2018 októberére az Értelmileg akadályozottak tagozata múzeumlátogatást tervezett. A terv megvalósításához Pálfi Ildikó, a 6-8. csoport osztályfőnöke remek ötlettel állt elő. A Mezőgazdasági Múzeumban Bűvös Erdő kiállítás címmel indult interaktív kalandra hívta fel a figyelmünket. Bár már az előzetes információk is elég sok jóval kecsegtettek, a biztonság kedvéért elmentünk, Ildi és én felmérni a terepet. Egy héttel a tervezett dátum előtt végigjártuk a kiállítást és szerencsére nem csalódtunk. A kiállítás rendkívül részletgazdagnak, csodás elemekkel telinek bizonyult, mind látványvilágát, mind tartalmát tekintve és nem utolsó sorban a Halloween projektünkbe is jól beilleszkedett.
Így hát 2018. október 16-án a Készségfejlesztő Iskola 3 osztálya, illetve a 6-7-8. összevont csoport útra kelt egy csodás őszi nap tartalmas eltöltésére.
Terveink közt szerepelt, hogy amennyiben az időjárás kegyes hozzánk a múzeumlátogatás előtt a Városligetben őszi tanulmányi sétát teszünk, melynek során alkalmunk lehet terméseket, faleveleket gyűjteni és kicsit feltöltődni a természet szépségével.
Elmondhatom, hogy ez a nap valóban a miénk volt, így az időjárás sem hagyott cserben bennünket és a Városligeti sétát még a Hősök terének meglátogatásával is volt lehetőségünk kiegészíteni. A napi kalandok gyűjtésében T. Hajnikánk lett a szerencsés győztes, mert kiszúrta a csoportfotózás közben kedvencét, Győrfi Pált, akivel azután közös fotó is készült.





Miután feltöltődtünk napfénnyel és kalanddal, a Vajdahunyad Várában folytattuk napunkat. Azért, hogy a kiállítás adta lehetőségeket minél jobban ki tudjuk élvezni és a gyermekek számára valóban sikerüljön minden tudást megszerezni, egyéni képességeikhez mérten, nem egyszerre indultunk el, hanem csapatokban, rövid szünetek után egymást követve. A csapatokat már korábban az iskolában kialakítottuk, próbáltunk minden felmerülő szempontot figyelembe venni és természetesen minden csapathoz kísérőt is választottunk.

A túra elején kaptunk csapatonként egy játékfüzetet és egy ív matricát, melyeket az állomások furfangos kérdéseinek megválaszolása során lehetett beragasztani a megfelelő helyre. A csapatok egytől egyig nagyon jól teljesítettek és a boszorkányos küldetés végeztével jutalomban részesültek. Nyereményük a kiállítás varázslatos részleteit ábrázoló memóriakártya pakli és egy gusztusosan csomagolt csokoládé volt.


Hogy miről is tanultunk? Ez legyen a mi bűvös titkunk. Annyit elárulok, hogy kígyót, békát megismertünk, felismertünk és abban is mindenki biztos lehet, hogy a szőlőszemek közt is észrevesszük, ha valaki leselkedik ránk.


Minden túlzás nélkül elmondhatom, hogy ez egy csodás nap volt a gyerkőcök és a mi számunkra is!

Sáfrány Flóra

2018. november 21., szerda

TanKer Infó


 Megjelent a TanKer Infó internetes folyóirat novemberi száma. Az újság a Kelet-Pesti Tankerület iskoláinak életébe ad betekintést. Számos cikket olvashatnak benne többek közt az iskolánkban történt eseményekről is.
 Az újság IDE KATTINTVA érhető el.

2018. november 12., hétfő

Hogyan nőttek magaságyások az iskola udvarán, azaz hogyan valósult meg régi álmunk?


Az ősz folyamán vette fel iskolánkkal a kapcsolatot a Morgan Stanley magyarországi vállalatának képviselője. A cég, ahogy ez egy nagy hagyományokkal rendelkező multihoz illik, komolyan gondolja a társadalmi felelősségvállalásban betöltött szerepét. Tőlük érkezett a 2017. évi Mikulás krampuszaival együtt iskolánkba, óriási sikert aratva tanulóink között. Szóval minden a Mikulással kezdődött…….


Júniusban, ami a cég önkéntességi hónapja 2 alkalommal vállaltak tereprendezési, kertészeti munkálatokat az iskola udvarán. Anyagi támogatásuk segítségével zsaluköveket tudtunk vásárolni magaságyások kialakításához. A vállalat dolgozói végezték el a talaj előkészítését, majd négy magaságyást építettek fel az iskola udvarán nem kis erőfeszítéssel, hiszen több tonna zsalukövet mozgattak meg, amivel egy óriási lépéssel közelebb kerültünk régi álmunk megvalósuláshoz.


Miért is a magaságyás? Évről évre kísérletet tettünk arra, hogy a kerti munkák alapjait elsajátíthassák tanulóink. Ástunk, gereblyéztünk, ágyásokat alakítottunk ki, magot vetettünk, öntöztünk, gazoltunk, de az eredmény mindig elmaradt. A kert homokos, egyenetlen, tarackkal átszőtt talaja elleni harcunkban szinte mindig vereséget szenvedtünk. Aztán a probléma megoldására megszületett az ötlet, a magaságyás kialakítása, aminek a megvalósulása viszont a Morgan Stanley megjelenéséig csupán ötlet maradt.

Az őszi levélhullással egyidőben léptek a tettek mezejére tanulóink. A kertben összegyűjtött leveleket hordták, taposták bele a magaságyásokba. Milyen szerencse, hogy a szülői munkaközösség most is azonnal kitalálta a gondolatunkat, és termőföldgyűjtési akciót indított projektünk megvalósítása érdekében. Legszebb reményeink szerint a tavaszi munkálatok előtt már egy vastag komposzt rétegre teríthetjük az újabb termőföldet, és megkezdhetjük az ültetést.


A címben feltett kérdésre pedig, hogy „Hogyan nőttek magaságyások az iskola udvarán, azaz hogyan valósult meg régi álmunk?” a választ röviden így adnám meg: összefogással. Részletesebben: ránk talált egy társadalmi felelősségvállalásban elkötelezett vállalat, amelyik anyagi támogatással, fizikai munkával segített bennünket, majd a szülői munkaközösség karolta fel a projektet termőföld-adományokkal, végül tanulóink szorgos munkával levélgyűjtéssel, földteregetéssel járultak hozzá álmunk megvalósulásához.

Köszönetünket szeretnénk kifejezni a Morgan Stanley valamennyi vállalkozó szellemű, elkötelezett  dolgozójának, aki részt vett a munkálatokban, külön köszönjük a cég összekötő szerepét is betöltő két képviselőjének, Pálmai-Pallag Gerdának és Upor Ágnes Almának ránk irányult figyelmét. Rajtuk keresztül üzennénk innen az iskolából a Mikulásnak: AZ IDÉN IS NAGY SZERETETTEL VÁRJUK!!!!

Pálfi Ildikó

2018. november 9., péntek


Decemberi hónapra EBÉDBEFIZETÉS:
2018. 11. 14.(szerda)
9:30 - 16:00

PÓTBEFIZETÉS
2018. 11. 20. (kedd)
09: 30 – 16:30

Kérjük Önöket, hogy megközelítőleg előre kiszámolt készpénzzel szíveskedjenek befizetni, mivel nem rendelkezünk váltópénzzel!



2018. november 5., hétfő

Boldogságóra-bemutató


 Iskolánk már második éve vesz részt a Boldog Iskola programban. A program gondozója intézményünkben Pokol Barbara. Mivel néhányan jelezték, hogy szívesen tájékozódnának a Boldogságórákról, ill. voltak, akik fenntartással fogadták a programot, Barbi felajánlott október elejére egy bemutató órát. Néhány kollégánk leírta benyomásait, tapasztalatait. Olvassanak ebből néhány részletet:

Vékonyné Andó Ágota

Egy óra lélekrelax a Boldogságórán...
 Lehetőségem nyílt –többedmagammal- Gémfalvára látogatni. Az utazás nem volt hosszú és fárasztó, csak pár lépcsőfokon kellett felmennem… ugyanis ez a „festői szépségű” kicsiny település nem a térképen, hanem iskolánk 1. emeletén található, Gémfalva lakói pedig nem mások, mint a 7. osztály tanulói, akik a Boldogságórákon itt „laknak”. Ők azok, akik örömmel vállalkoztak arra, hogy megmutassák nekünk, milyen is egy Boldogságóra. Mert nehéz azt elképzelni, hogy hogyan is lehet a boldogságot tanulni.
 A szituációs játékok ötletes, fantáziadús, pozitív élményekben gazdag feladatainak köszönhetően az óra jó hangulatban telt, Barbara személyisége pedig mindvégig biztosította a szeretetteljes, nyugodt légkört. Végtelen türelemmel és odafigyeléssel irányította őket, melynek köszönhető, hogy az amúgy kicsit félrehúzódó, befelé forduló, csendesebb gyerekek is kezdtek megnyílni. Mert igaz, hogy Gémfalva tényleg csak egy képzelet szülte falucska, a gyerekek játszanak, de a játék közben igencsak valós, néha bonyolult, vagy csak annak tűnő hétköznapi problémákra, kérdésekre keresik a megoldásokat, válaszokat, s mindeközben megtanulják érzelmeiket megérteni, kifejezni, irányítani.
 Öröm volt hallgatni a tanulók által megfogalmazott értékes gondolatokat, látni az önfeledt játékba belemerülő mosolygós arcokat, s kicsit az ő szemüvegükön keresztül megtapasztalni dolgokat. S ha már szemüveg… azt gondolom, bizony sokszor nekünk is jól jönne az a bizonyos „rózsaszín szemüveg”, hogy mi is lássuk: Jobb Velük a Világ!
 Hálásan köszönöm Gémfalva „polgármesterének”, vagyis Pokol Barbarának és Gémfalva lelkes kis lakóinak, azaz a 7. osztály tanulóinak ezt a léleksimogató, csodás élményt!

Bakó Ildikó:

 Pályakezdőként örömmel láttam, hogy létezik olyan óra, ami a pozitív gondolkodással kapcsolatos, eltér a hétköznapitól, de közben fejleszt is. A gyerekek arcán minden látszott, hogy mennyire aktívak voltak, élvezték az órát. Nagyon várom már, hogy a saját osztályommal is az optimizmusról beszélgessek játékos keretek között.

Olajos Zsófia

 Számomra nagyon pozitív élmény volt látni, hallani, ahogy a gyerekek ezen az órán megnyíltak, őszintén és meghatóan beszéltek érzéseikről, gondolataikról.
 Látszik, hogy ez egy régebb óta tartó, folyamatos munka eredménye, mely rendkívül jó hatással van mind a pedagógusra, mind a tanulókra.

Váradi Anett

 Nagyon fontosnak és hasznosnak tartom a Boldogságprogramot, hiszen annyit hallani manapság a személyiségfejlesztés és az érzelmi intelligencia fontosságáról. Jónak tartanám, ha minden óvodában és általános iskolákban bevezetnék.
 Pokol Barbi áltat tartott boldogságóra nagyon jó hangulatban és rendkívül hasznosan telt. Látszott, hogy Barbi nagyon jó viszonyt ápol a tanítványaival. Diákjai minden utasítást, instrukciót elfogadtak, követtek, mégis szabadon, őszintén mertek beszélni érzelmeikről, gondolataikról (még ennyi ember/néző előtt is).
 Örömmel láttam, hogy a gyerekek hangulata mennyit változott pozitív irányba az óra végére.
Egyértelműen látszott rajtuk, hogy mennyire szeretik a Boldogságórát. Jelezte ezt a sok mosolygós arc, az, hogy milyen izgalommal várták a következő feladatot és milyen lelkesedéssel oldották meg azokat.
 Ezen kívül néhány gyerektől elhangzott az is, hogy "Az iskola a második otthonom", vagy "Nagyon szeretek ide járni!".....hát ettől nagyobb dicséret talán nem is kell. 

Köszönjük Pokol Barbarának és a 7. osztálynak a lehetőséget és a színvonalas bemutatót!

Ráhangolódás

Falvak alapítása, hídépítés

Barátkozás, ajándék

Zárókör